Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Zobacz, gdzie kupić rynny metalowe, wejdź na www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – co zamontować?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem przedyskutować z profesjonalistą.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08