Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli szukasz lampy solnej, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w 3 barwach

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do wystroju wnętrza, ponieważ występują w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, dlatego że nie ma brył soli o jednakowych kształtach oraz siatce krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo walca bądź sześcianu.

Lampa solna a generowanie jonów ujemnych

Mnóstwo ludzi sądzi, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest kojące i przyjemne, stąd rekomenduje się nabycie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli używa się w gastronomii oraz dekoracji wnętrz.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]