Lampy solne – właściwości zdrowotne

Chcesz zamówić lampę solną naturalną? Koniecznie odwiedź ten adres.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły rozległą popularność. Trzeba przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową aurę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

W jaki sposób działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze mają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do wnętrz, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]