Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Zobacz, gdzie zamówić listwy drewniane

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]