Lonża jeździecka – czym jest i jak się jej używa?

Kup lonżę dla konia.

Lonża dla konia to akcesorium na co dzień wykorzystywane podczas lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie poleca się je kupować?

Rodzaje i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w czasie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z dosiadem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, jak również trzymaniem wodzy. Konia prowadzi się po obrysie koła, natomiast lonża jest stosowana do nadzorowania zachowania zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują też akrobaci cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia umiejętności i asekuracji wykonywanych trików. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się również podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych osobników i zagwarantowania im odpowiedniej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić produkty popularnych firm?

Rozległy wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny sprzęt w rozsądnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia od najlepszych producentów – między innymi Harrys Horse, Waldhausen czy Kerbl. Interesuje Cię lonża w brązowym, czerwonymalbo turkusowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade oferuje szeroki asortyment produktów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych miłośników koni. W ofercie oferowane są lonże wykonane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]