Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Więcej o kontenerach na odpady

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, złom, gruz, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]