Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Więcej szczegółów o kapsułkach do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Dzisiaj do większości wziętych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]