Różnice między piłkami popularnych sportów

Skieruj się tutaj, aby zamówić piłki Hummel.

Niewiele jest sportów, które można praktykować bez wymogu zastosowania dodatkowych akcesoriów. Także w niektórych sportach indywidualnych, jak te z dziedziny lekkoatletyki i gimnastyki, należy zaopatrzyć się w młot bądź oszczep. Jednakże najlepiej rozpoznawalnym na całym globie sprzętem sportowym, przewijającym się w rozmaitych sportach (nie tylko zespołowych), są piłki. W niniejszym tekście opisujemy cechy 3 piłek sportowych wykorzystywanych w sportach kochanych przez naszych rodaków.

Najpopularniejsze piłki do gier drużynowych

1. Piłka do piłki nożnej to prawdopodobnie sprzęt, który wypatrzyć można w pokoju każdego chłopca, a obecnie i niejednej dziewczyny, bo o przyszłości związanej z piłką nożną nierzadko marzą także panie. Piłka do “nogi” waży z reguły 410-450 g, a jej obwód powinien mieścić się w granicy 0,68-0,70 metra. Kiedyś takie piłki produkowano z prawdziwej skóry, dziś używana do tego jest przede wszystkim skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu zwano “biedronką” w związku z charakterystycznymi czarnymi łatkami, które musiały być czytelne na dwukolorowych ekranach telewizorów. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” występują w tysiącach fantazyjnych wzorów oraz kolorów, a wszystkie prestiżowe turnieje futbolowe ma własny unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest nieco mniejsza niż ta do „nogi”, bowiem jej obwód to od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej natomiast znacznie lżejsza – jej ciężar to tylko 260-280 gramów. Wewnątrz znajduje się pęcherz z lateksu, a między nim a powierzchnią ze skóry (także zazwyczaj uszytą ze skóry syntetycznej) mieści się powłoka z nylonu lub bawełny. Piłki do siatkówki wytwarza się w wariancie do siatkówki halowej oraz plażowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z przedstawionych tu piłek, lecz co istotne jej wymiary i ciężar zmieniają się zależnie od tego, kto ją wykorzystuje. Inny obwód mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla dorosłych mężczyzn, inne dla kobiet, a sprzęt o najmniejszych wymiarach przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Wobec tego obwód piłek dla piłkarzy ręcznych waha się od 46 do 60 cm, a ich waga – od 260 do nawet 475 g. Dętka tych piłek powinna być niezmiernie wytrzymała, zatem zazwyczaj wykonywana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia natomiast musi dobrze przylegać do dłoni.

Czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, czy uprawiamy sport tylko dla rozrywki, powinno się inwestować w akcesoria najlepszej jakości. Zapewni to nie tylko wyższy komfort w trakcie samej gry – dobra piłka z pewnością będzie służyć też dłużej.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]