Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Jeśli szukasz czapsów skórzanych, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]