Toczek i kask do jazdy konnej – dlaczego są ważne?

Zamów kaski jeździeckie.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]