Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni zobaczysz tutaj.

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim sporą część dnia. W związku z tym trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także przytulne. Dowolność wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć film, albo jego przyjemne ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Opcja kontroli wnikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innego powodu – dzięki nim można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym okiennice typu shutters tworzą mocną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach zasłon, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]