Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Na warsztatqulinarny.pl poznasz aktualną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – przynosić i wybierać składniki czy przystrajać ciasta. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość. A zarazem wyśmienicie się bawią. Łączenie ciekawych smaków, ćwiczenie prostych przepisów oraz dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość powoduje, iż maluchy z zapałem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, w związku z tym jest to wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później skosztować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla przekornych pociech

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono, czy też podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują także pyszny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą. Nauka poprzez uczestnictwo w zabawie to świetna metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych potraw przynosi dzieciom wiele szczęścia. Nawet najbardziej niesforny maluch będzie z pasją oddawał się przyrządzaniu doskonałej pizzy bądź ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i bardzo dobre podejście do maluchów.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]